Xiaomi 15 serisi kamera özellikleri ve detayları ortaya çıktı!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisini tanıtmasına hala uzun bir süre olmasına rağmen, sızdırılan bilgiler ile birlikte telefon serisinin birçok özelliği ortaya çıktı. Son raporlara göre Xiaomi 15 gelişmiş kamera sistemi ile dikkatleri üzerine toplayacak. İşte Xiaomi 15 serisinin kamera özellikleri ve detayları…

Xiaomi 15 serisi gelişmiş kamera özellikleri ile gelecek

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin beklenen telefonları Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro, IMEI veritabanında görünmüştü. Ortaya çıkan özelliklere göre Xiaomi 15 Pro uydu bağlantısını destekleyecek fakat bu özellik yalnızca Çin pazarı için üretilmesi beklenen Xiaomi 15 Pro’nun Titanyum versiyonunda mevcut olacak.

Şimdi de popüler bir analist tarafından iddia edilenlere göre Xiaomi 15 serisi, gelişmiş kamera özellikleri ile de öne çıkacak. Sızıntılara göre Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonlarda tam odak uzaklığa sahip ve geniş diyafram açıklığına sahip bir ana kamera sunacak.

Bu yıl tanıtılması beklenen seri, geliştirilmiş lenslere sahip olacak ve ışığa duyarlı makro çekim, flaşlı çekim, ve tam odaklı geliştirilmiş portre özellikleri ile gelebilir. Yeni bir OmniVision sensör ile gelmesi de muhtemel olan telefon serisi bir hayli ilgi çekecek gibi duruyor.

Ayrıca raporda seramik detayları da dikkat çekiyor. Yeni seride seramik bir arka tasarım kullanılabilir. Dahası Ultra modeli için de ipuçları verilirken, Xiaomi 15 Ultra modelinin Xiaomi 14’te olduğu gibi standart ve Pro modelden daha sonra çıkması bekleniyor.

Diğer detaylarda ise Xiaomi 15 serisinin sonunda ultrasonik parmak izi sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca Xiaomi 15, Snapdragon 8 Gen 4 işlemciden gücünü alacak ilk telefon olabilir. 100W hızlı şarj desteğine sahip 5,000mAh batarya ile tanıtılması beklenen Xiaomi 15 Pro, 1.5K düz ekran ile gelecek.

Peki ya siz Xiaomi 15 serisi hakkında ve kamera özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir