Nevşin Mengü: Handan Toprak Benli bazı isimleri zikretseydi belki de 17 ay hücrede kalmayacaktı

Gazeteci Nevşin Mengü, Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve avukatı Celal Ülgen‘i konuk olarak aldığı Bugün Ne oldu? programının ardından Benli hakkında yaptığı paylaşımda, Toprak ve avukatı Ülgen’in yargılama yapılmadan önce bazı avukat ve savcı yardımcılarının, ‘İstediğimiz isimleri verin, Handan hanımı salalım, bizi uğraştırmayın’ teklifini kendilerine yapıldığını söylediklerini aktardı.

Mengü, sosyal medyada Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli hakkında bir paylaşım yaptı. Mengü, “Bazı isimleri zikretseydi belki de 17 ay hücrede kalmayacaktı” isimli paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli evrakta sahtecilik ve ihaleye fesat karıştırma iddiasıyla şafak operasyonuyla tutuklandı. 17 ay boyunca iddianamesi daha yazılmadan tutuklu kaldı. İddianamedeki iddialar arasında, 100 tane belediye strateji kitabının nereye bastırıldığı, yine 3 bin-5 bin liralık başka bir kalemde ihaleye giren firmayla, ihaleyi alan firma şirketinin sahibinin imzasının tam tutmadığı gibi iddialar var.

Ne var ki, Avcılarla ilgili hazırlanmış iddianame tam 270 kere Beylikdüzü Belediyesi’nin adı geçiyor. Toprak ve avukatı Ülgen yargılama yapılmadan önce bazı avukat ve savcı yardımcılarının istediğimiz isimleri verin, Handan hanımı salalım, bizi uğraştırmayın teklifini kendilerine yaptığını söylüyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir