Kestikleri kolonla 35 kişinin ölümüne neden olan Sami Kervancıoğlu ile Mustafa Pekel‘den ise hala ses yok, PD umut oldu

Zeynep GÜÇLÜCAN Yazdı…

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremde yıkılan, 36 kişinin hayatını kaybettiği binada kolon kestiği iddia edilen dondurmacıların hala arandığını dün Patronlar Dünyası olarak duyurmuştuk.

Haberimizin ardından, Ezgi Apartmanı adına açılan instagram sayfasında haberimiz yayınlanarak Patronlar Dünyası’nın bu şahısların yakalanması için umut olduğuna dair yorumlar paylaşıldı. Yüzlerce kişi haberimizi paylaşarak, onlarca destek mesajı yazıldı.

Kestikleri kolonla 35 kişinin ölümüne neden olan işletmeciler Sami Kervancıoğlu (57) ile Mustafa Pekel (47) ‘den ise hala ses yok.

40 GÜNDE KESİK KOLONU BULMUŞTU

Patronlar Dünyası Ezgi Apartmanı’nın enkazında oğlu, gelini ve 6 aylık torununu kaybeden anne Nurgül Göksu’ya ulaştı. Enkaz başında delil nöbeti tutan Göksu, depremin ardından 40. günde kesik kolonu bulmuştu.

KERVAN PASTANELERİ HALA AÇIK VE PARA KAZANIYORLAR

Enkazın başında nöbet tuttuğu günleri anlatan Nurgül Göksu, “Ezgi Apartmanı enkazında 15 gün nöbet tuttum, kesilen kolonları ve diğer delilleri buldum. Savcılık eşliğinde bilirkişi ile beraber enkazda kesilen kolonu tespit ettim ve diğer delillerle birlikte raporları 20 Mart’ta yayınladık. Tutuklama kararı depremden 8 ay sonra geldi ve haklarında yurt dışı çıkış yasağı bulunan Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel 56 gündür firariler.

“TESLİM OLMAYI DÜŞÜNMÜYORLARMIŞ “ SÖYLENTİLERİ VAR

“Teslim olmayı düşünmüyorlarmış “ bu şekilde söylentiler var. Ben işin hukuki boyutunu bilemem ama Kervan Pastanesi şubeleri hala açık, ticaretlerine devam ediyor ve bu şekilde para akışı olursa kaçmaları daha da kolaylaşıyor.

DONDURMA TIRLARI İLE KAÇMIŞ OLABİLİRLER

Bu şahısların Amerika, Avrupa, Irak bölgesinde ve daha birçok yerde dondurma satışları ve şubeleri bulunmakta. Irak’a giden dondurma TIR’ları ile yurt dışına çıkmış olduklarını düşünüyorum.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ SESİMİZİ DUYSUN

Benim evlatlarım dokuz aydır toprak altında ama asli kusurlu Sami Kervancıoğlu ve Mustafa Pekel hukuku ve vicdanı yok sayarak kaçıyor. Bir an önce yakalanmalarını istiyorum. İçişleri Bakanlığı’ndan ve devletimizin ilgili mecralarından destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Olayın avukatlığını yapan Uğur Biricik ise; sanıkların yurtdışı yasaklarının olduğunu ve kaçtıklarını düşünmediklerini belirterek, “Türkiye’deler ancak nerede olduklarını bilinmiyor. Olayda asli kusurlu olduklarını kabul etmedikleri yönünde söylentiler kulağımıza geliyor. Şahıslar ayrıca çok zengin ve çevresi geniş insanlar. Olayın takipçisiyiz. Savcılık da gerekli işlemlerin yapıldığını ve arama sürecinin devam ettiğini söylüyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

OLAY NEYDİ?
Ezgi Apartmanı depremin 15. saniyesinde altında bulunan pastanenin üzerine “dönerek “ yıkıldı ve 36 kişiye mezar oldu. 2021 yılında Ezgi Apartmanı altındaki Kervan Pastanesi’nin, binanın taşıyıcı unsurlarında yaptığı tahribatlar ile ilgili belediyeye şikayette bulundukları ortaya çıkmıştı.

İlgili Haberler:

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir