Bitcoin Ralliye Devam Edecek: Analistler Hedeflerini Verdi!

Kripto para piyasalarının sürekli hareket halinde olduğu bir dünyada, Bitcoin fiyat dalgalanmalarına ilişkin tahminler ve spekülasyonlar yaygın. Böyle olunca Bitcoin’in gelecekteki potansiyel yörüngesi hakkında bazı ilgi çekici görüşler de ortaya çıkıyor. Bunlardan iki popüler analistin tahminlerini okuyucularımız için derledik.

Bitcoin, halving’den önce bu seviyeyi vurabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin sakin bir hafta sonu geçirdi. Yeni bir haftaya başladığımız saatlerde ise yukarı yönlü bir hamle yaptı. Popüler analist Michaël Van de Poppe, BTC’nin yakın gelecekte önemli bir ralli için hazırlandığını öne sürüyor. Bu bağlamda analist, takipçileriyle şu öngörülerini paylaşıyor:

BTC’nin 38 bin dolar direncine ulaştığını göreceğimizi düşünüyorum. Ancak büyük olasılıkla halving öncesi 45-50 bin dolara doğru devam edeceğiz.

Kaynak: CryptoMichNL

Bu açıklama Bitcoin meraklıları ve yatırımcılar arasında merak uyandırdı. Çünkü, 50.000 dolar lider kripto para için kritik bir psikolojik eşik. Bu yüzden, Van de Poppe’nin öngörüsü doğru çıkarsa, BTC için bir dönüm noktası anlamına gelecek. Analistin tahminleri kripto topluluğu içinde canlı bir tartışmanın fitilini ateşledi. Değişken kripto para dünyasındaki tüm tahminlerde olduğu gibi, Van de Poppe’nin tahminlerinin doğruluğu konusunda da farklı görüşler var. Bazıları Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşma olasılığı konusunda iyimser. Ancak, kötümserler de yok değil. Bu yüzden, kötümserler potansiyel bir ayı tuzağı öngörerek temkinli davranıyor.

Lider kripto paranın koşması için daha fazla alan var!

The Flow Horse takma adlı yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in son rallisinde muhtemelen depoda daha fazla gaz kaldığını söylüyor. Bu doğrultuda analist, Bitcoin için aklında kısa vadeli bir fiyat hedefi olduğunu belirtiyor. Analist, uzun vadeli bir grafiğe baktığında, dirence ulaşmadan önce BTC’nin %25 kadar daha yükselmesinin olası bir sonuç olduğunu kaydediyor. Analiste göre, Bitcoin’in 32.000 dolar bölgesini temiz bir şekilde kırması, lider kripto için başka bir ayağın geleceğinin kanıtı. The Flow Horse, bu tahminlerini şu şekilde açıklıyor:

Resme uzaktan baktığımda, Bitcoin’in kısa vadede en az 39.000 dolara ulaştığını görmekte zorlanmıyorum. Çok çeyrekli bir aralıktan çıktık. Ayrıca, pek çok insanı kovalamaca içinde rahatsız bir pozisyona soktuk. Bu durumun, insanları mümkün olan en kötü noktada yemlemeden önce biraz daha devam etmemesi nadir görülen bir durum olacaktır.

Kaynak: The Flow Horse

Analist ayrıca, BTC’nin gücünü engellemesi muhtemel bir şeyden bahsediyor. Analiste göre, Bitcoin’i engelleyecek tek şey geleneksel finans piyasalarında büyük bir şey olması. Ancak hisse senedi piyasalarının zaten çok fazla etkisi olmadan önemli ölçüde düzeltme gördüğünü belirtiyor. Analist, “Benim Bitcoin için tek endişem, mirasın tuhaf bir şey yapması. Ayrıca, şu anda zirveden oldukça uzakta olmamıza rağmen, neredeyse hiçbir korku göstergesi yanıp sönmüyor.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir