‘Geleceğimize sahip çıkalım’

Aslıhan Altay Karataş/ Ankara – Erdoğan, özetle şunları söyledi:

YILLIK KATKISI 9 MİLYAR LİRA: Bu metronun Gar istasyonu üzerinden YHT’ye, Başkentray’a ve Ankaray’a aktarma yapılabilecek. Adliye istasyonundan yine Başkentray’a geçilebilecek. Kızılay istasyonu üzerinden ise Batıkent, Çayyolu ve Ankaray metrolarına erişilebilecek. Bu hattın ülkemize karayolu, vakit, çevre gibi başlıklarda yapacağı katkıların yıllık değeri 9 milyar lirayı bulacak.

HAYAL PEŞİNDE KOŞUYORLAR: Ankara’daki son dönemde hayata geçirilen tüm metro yatırımlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız vasıtasıyla biz inşa ettik. İstanbul’da da benzer durum yaşanıyor. Çünkü bu şehirlerin belediye başkanları kendi şehirlerine hizmet etmek yerine başka hayaller, hevesler peşinde koşuyor. 

ESERİNİZ YOK: 14 Mayıs’ta geleceğimize sahip çıkalım. Geçtiğimiz 21 yılda gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarını, bundan sonra yapacaklarımızın temeli, girizgahı olarak görüyoruz. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehir belediyelerinin başkanları onlarda, ya bir eseriniz olsun, yok. Çünkü masanın böyle bir misyonu yok. Onlara verilen görev başka, onlar yapmaya değil, yıkmaya geliyor.

DOLGU MALZEMESİ OLDULAR: Geçmişte CHP’ye yöneltmedik itham bırakmayanlar, Kılıçdaroğlu’nun eteğine dört elle sarıldılar. Bizi beğenmeyip ayrı parti kuranlar, 7’li masanın dolgu malzemeliğine razı oldular. Ömürleri boyunca söyledikleri her şeyi yutma pahasına, CHP listelerinden adaylık sırasına girdiler.

Erdoğan vatman koltuğunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışın ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile metroya bindi. Vatman koltuğuna oturup ilk sürüşü gerçekleştiren Erdoğan, Gar durağından Kızılay durağına kadar geldi. Erdoğan, soru üzerine, Ankara-Yozgat-Sivas YHT’nin 26 Nisan’da açılacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir