Çankaya’da “yerel devrim”

ÇANKAYA’DA “YEREL DEVRİM”

 

Çankaya Belediyesi, eski Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven ve arkadaşlarının serüvenini anlatan “Yerel Devrim” belgeselini Ankaralılarla buluşturacak.

 

Çankaya Belediyesi, eski Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven ve yol arkadaşlarının sıra dışı hikayesini anlatan “Yerel Devrim” belgeselini Ankaralılarla buluşturacak. Yönetmen Gökmen Ulu’nun imzasını taşıyan belgeselin Ankara galasına CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katılacak. Osman Özgüven’e “Yaşam Boyu Onur” plaketinin takdim edileceği etkinlik 14 Aralık Perşembe saat 20.00’de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

 

Emek, demokrasi, barış mücadelesinin simge isimlerinden olan ve toplumcu belediyecilik uygulamalarıyla yerel yönetim devrimi yapan Osman Özgüven ve arkadaşlarının hikayesini anlatan belgesel yapımında 63 kişi ile röportaj yapıldı. Belgeselin anlatıcıları arasında Osman Özgüven ve ailesi, mesai arkadaşları, siyasetçiler, sendikacılar, sanatçılar, çevreciler, işçiler, belediyeciler, gazeteciler, yazarlar, hukukçular, bilim insanları yer alıyor.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir